В нашому центрі – новий ексимерний лазер Schwind Amaris з технологією  лазерної корекції  5D-EyeLASIK

АКЦІЙНІ ПРОПОЗИЦІЇ!

пн - суб з 9:00 до 19:00

нд - вихідний

03150, Київ,

ул.Деловая (Димитрова), 5-Б;

Показати на мапі
Київ, вул. Ділова, 5-Б Одеса, вул. Армійська, 8-В

Лікування далекозорості у дітей

Кожен малюк з’являється на світ з далекозорістю – це фізіологічна особливість, коли очне яблуко, трохи коротше, ніж треба для гарного зору. Але поступово дитина росте, разом з ним зростає і очей, і, коли оптичний фокус виявляється на сітківці, зір нормалізується. Але не у всіх і не завжди.

Причина такого явища, найчастіше, – спадкова схильність, і діти вже народжуються з анатомічно «коротким» оком. Також, бувають випадки травми ока в ранньому віці, які призводять до розвитку далекозорості або гиперметропии (медична назва захворювання). Така патологія зустрічається приблизно у 25-30% дітей.

Про далекозорості у дітей

Дитина з далекозорістю не може чітко бачити предмети поблизу, так як зображення фокусується нема на сітківці, а позаду неї. І всі предмети поблизу малюк бачить розмитими, зате добре розпізнає всі, що знаходиться далеко.

На щастя, така аномалія рефракції коригуються за допомогою окулярів або контактних лінз. Найголовніше – вчасно звернутися до офтальмолога, щоб не допустити розвитку ускладнень. Далекозорість, яку вчасно не почали лікувати, може привести до розвитку таких захворювань, як косоокість і амбліопія. А що вже сказати про психоемоційному стані малюка, якому незручно малювати, грати з конструктором, возитися в пісочниці – все те, чим займаються його однолітки. Тому, перш за все, подбайте про здорову і комфортного життя дитини.

Види далекозорості

Лікарі-офтальмологи розрізняють 3 види далекозорості в залежності від ступеня вираженості захворювання: слабка, середня і висока.

    Слабка ступінь далекозорості – до 2 D (діоптрій).

    Для маленьких дітей далекозорість до 2 діоптрій вважається нормою. Але якщо до трьох років ця ситуація не змінюється, тоді потрібна допомога кваліфікованого офтальмолога.

    Середній ступінь далекозорості – від 2,25 до 5 D (діоптрій)

    При середньому ступені далекозорості, дитині вже потрібна корекція зору окулярами або лінзами, так як йому важко працювати з предметами поблизу.

    Високий ступінь далекозорості – вище 5,25 D (діоптрій)

    При високому ступені далекозорості можливий розвиток патологічних станів, таких як амбліопія або косоокість. Тому потрібно дуже серйозно поставитися до своєчасної діагностики зору у дитини і лікування очних захворювань.

Як запідозрити далекозорість у дитини

Поставити правильний діагноз і призначити необхідне лікування, дитячий лікар-офтальмолог може тільки після комплексної діагностики. Зробити це можна в спеціалізованому офтальмологічному центрі «Ексімер», де представлена вся необхідна діагностична апаратура, яка дозволяє виявити наявність гиперметропии.

Які ж симптоми в поведінці дитини повинні насторожити батьків?

  • У малюка виникають складнощі при розгляданні предметів, які знаходяться поблизу;
  • Дитина швидко втомлюється, дратується, часто моргає під час зорових навантажень
  • Син або дочка часто скаржаться на головний біль, запаморочення після зорових навантажень
  • Малюк не любить малювати, грати з дрібними іграшками, складати конструктор, відмовляється читати і прикрашати.
  • Дитина час від часу зводить очі до центру і намагається дивитися як би боком;
  • Кроха скаржиться на «пісок» в очах і сухість, больові відчуття в області навколо очей.

Якщо у дитини присутні ці симптоми, обов’язково запишіть його до кваліфікованого лікаря-офтальмолога. Так, в офтальмологічному центрі «Ексімер», вже більше 21 років працюють з дітьми, починаючи від народження і до 18 років. Тут дитині проведуть комплексну діагностику зору і призначать ефективне лікування.

Чому потрібно почати лікування далекозорості прямо зараз!

  • Гіперметропія у дітей часто може привести до амбліопії і косоокості – патології зору, які серйозно впливають на формування всієї зорової системи. Тому лікування потрібно починати якомога раніше, щоб запобігти ускладненням і створити всі умови для нормального розвитку.
  • Якщо вчасно розпочати лікування, то вдається регулювати ріст очного яблука, що призводить до зниження ступеня далекозорості і супутніх ускладнень.
  • Щоб чітко бачити предмети, дітям з гиперметропией доводиться напружувати очні м’язи. Часто юний організм не справляється, що призводить до зниження гостроти зору і розвитку амбліопії.

Амбліопія або хвороба ледачого ока, розвивається тільки у дітей, тому що зорова система в юному віці дуже гнучка, і кожен негативний фактор може привести до відхилень у її розвитку.

Все це говорить про те, що лікування далекозорості у дитини не варто відкладати на потім, а варто починати лікувати тут і зараз.

Як вилікувати далекозорість у дітей

Залежно від віку дитини та наявності супутніх захворювань, для лікування далекозорості застосовується корекція окулярами і лінзами, а також апаратне лікування.

Індійська або контактна корекція далекозорості. Як правило, окуляри підбираються нижче ступеня гіперметропії. Ця технологія ефективна при лікуванні дітей, оскільки стимулює зростання очного яблука і сприяє зменшенню гиперметропии. Лінзи більше підходять для дітей старшого віку.

Але завдяки розвитку сучасних технологій і матеріалів, сьогодні є можливість використовувати лінзи навіть дітям молодшого шкільного віку. Це дозволяє зменшити психологічний дискомфорт у дитини, і додає впевненості в колі однолітків.

Апаратне лікування далекозорості або плеоптіки. Ця методика також є частиною терапії і включає різні методики стимуляції зору. Курс лікування гіперметропії у дітей включає 5-6 різних методик і зазвичай його потрібно проводити кілька разів на рік з перервами в 6 місяців. Остаточна кількість курсів і набір методик визначає лікар-офтальмолог.

Апаратне лікування далекозорості у дітей призначають після 3 років, часто в комплексі з окулярами або лінзами.

Хочеться додати, що сучасні методики консервативного лікування дитячої гіперметропії дозволяють часто добитися відмінних результатів і позбавити дитину від постійного носіння окулярів.

Після досягнення 18 років, впоратися з далекозорістю допоможе лазерна корекція зору. Але це не означає, що батьки можуть розслабитися і чекати повноліття дитини. Діяти потрібно відразу після виявлення проблем із зором, так як найнебезпечніше – це супутні патології при далекозорості – амбліопія і косоокість. Ці захворювання не піддаються лазерної корекції зору.

Профілактика розвитку далекозорості у дітей

Діти часто не помічають, що у них знижується гострота зору. Тому рекомендуємо відвідувати офтальмолога в спеціалізованому офтальмологічному центрі «Ексімер», не рідше одного разу на рік навіть при відсутності скарг. Це допоможе вчасно виявити хворобу і почати терапію.

Також, щоб не навантажувати очні м’язи дитини, рекомендуємо дотримуватися таких правил:

  • Читати і писати при хорошому освітленні;
  • Чергувати активні ігри із зоровими навантаженнями;
  • Включати в раціон харчування продукти багаті вітамінами А, Е, С і групи В;
  • Контролювати час, проведений перед екраном телефону або планшета.

ВАЖЛИВО!

Планові огляди зору у дитини повинні стати правилом:
в 3 місяці, 1 рік і щорічно з профілактичною метою.

Кваліфіковані фахівці офтальмологічного центру «Ексімер» проведуть діагностику дітям, починаючи з народження і до 18 років. Записатися на обстеження можна, зателефонувавши за телефонами, вказаними в розділі «Контакти» або, записавшись онлайн на сайті.

Записатися на прийом до офтальмолога
ОНЛАЙН ЗАПИС ЗАДАТИ ПИТАННЯ